Publicerad 27 mars 2024

Kontaktpersoner för Nationell patientenkät i regionerna

Kontaktuppgifter listas nedan i bokstavsordning efter regions namn.

Blekinge

Karin Norgren

karin.norgren@regionblekinge.se

Region Blekinge

Dalarna

Xuefei Yang

xuefei.yang@regiondalarna.se

Region Dalarna

Gotland

Johan Weimer

johan.weimer@gotland.se

Region Gotland

Gävleborg

Johanna Alfredsson

johanna.alfredsson@regiongavleborg.se

Region Gävleborg

Halland

Anders Thorstensson

anders.thorstensson@regionhalland.se

Region Halland

Jämtland Härjedalen

Carl Persson

carl.persson@regionjh.se

Region Härjedalen

Jönköping

Andreas Persson

andreas.persson@rjl.se

Region Jönköping

Kalmar

Pär Eriksson

par.eriksson@regionkalmar.se

Region Kalmar

Kronoberg

Hanna Dalesjö

hanna.dalesjo@kronoberg.se

Region Kronoberg

Norrbotten

Hans Nylund

hans.nylund@norrbotten.se

Region Norrbotten

Skåne

Alexander Dozet

alexander.dozet@skane.se

Region Skåne

Stockholm

Maria Berglund

maria.a.berglund@regionstockholm.se

Maria Edlert

maria.edlert@regionstockholm.se

Thomas Emilsson

thomas.emilsson@regionstockholm.se

Region Stockholm

Sörmland

Anna Wangmar

anna.wangmar@regionsormland.se

Lena Hagström

lena.hagstrom@regionsormland.se

Region Sörmland

Uppsala

Lise Llerena

lise.llerena@regionuppsala.se

Region Uppsala

Värmland

Annelie Norström

annelie.norstrom@regionvarmland.se

Region Värmland

Västerbotten

Anette Lundqvist

Anette.Lundqvist@regionvasterbotten.se

Region Västerbotten

Västernorrland

Madeleine Gerdin

madeleine.gerdin@rvn.se

Ingela Ugurlu

ingela.ugurlu@rvn.se

Björn Åslin

bjorn.aslin@rvn.se

Region Västernorrland

Västmanland

Lotta Rajahalme

lotta.rajahalme@regionvastmanland.se

Region Västmanland

Västra Götaland

Eva-Charlotta Gaal

eva-charlotta.helgesson@vgregion.se

Västra Götalandsregionen

Örebro

Anna Calais

anna.calais@regionorebrolan.se

Mika Hickisch

mika.hickisch@regionorebrolan.se

Lena Sandqvist

lena.sandqvist@regionorebrolan.se

Region Örebro

Östergötland

Anders Tennlind

anders.tennlind@regionostergotland.se

Malin Häger Nordlander

malin.hager.nordlander@regionostergotland.se

Region Östergötland